Sağlık İşleri Müdürlüğü
HABER KÜNYESİ
BELEDİYE PERSONELİNE TETANOS AŞISI 2015
Yenimahalle Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından belediye birimlerinde, Tetanos tehlikesi olan işlerde çalışan tüm memur, kadrolu ve sözleşmeli işçi personellerine tetanos aşısı yapıldı.

Yenimahalle Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından belediye birimlerinde, Tetanos tehlikesi olan işlerde çalışantüm memur, kadrolu ve sözleşmeli işçi personellerinetetanos aşısı yapıldı.

İşçi Sağlığı ve Güvenliği Kanunu çerçevesinde özellikle toprak ve metal madde temaslı çalışan personelin, olası meslek hastalıklarından korunmalarını sağlamak amacıyla Belediye Tabipliğinde görev yapan hekimler tarafından her yıl düzenli olarak tetanos aşısı uygulaması devam ediyor.

Hizmet verimliliği sağlıktan geçer

Yapılan sağlık taramaları ve aşı uygulamalarıile personellerin sağlık sorunlarını en aza indirgemeyi, performanslarını ve hayat kalitelerini artırmayı hedeflediklerini ifade eden sağlık müdürlüğü yetkilileri “En tehlikeli yaralanmalar hayvan dışkısı ve gübre ile kirli yaralanmalardır. Genelde derin delici yaralanmalardan endişelenmemize rağmen gerçekte pek çok yaralanmada tetanos bakterisi vücuda girer. Bu nedenle büyük yaralara tetanos riski nedeniyle müdahale ediliyor ama küçük yaralanmalara (kıymık batması, düşme sonucu oluşan sıyrıklar vb.) pek müdahale edilmiyor. Aşı yaptırarak bu önemsenmeyen yaralanmalardan oluşacak tetanos riskinin önüne geçilmiş oluyor” dediler.